Zimní zahrada

Rozmanitost se systémem

Zimní zahrady zvětšují obytný prostor a přináší zahradu do domu. Moderní zimní zahrady s ideální tepelnou izolací a promyšlenou konstrukcí Vám umožňují zvýšit komfort bydlení při nízkých nákladech na energie.

Využití zimní zahrady

Dříve se zimní zahrady používali převážně k přezimování a pěstování rostlin v zimních měsících. Z Interiér zimní zahrady vznikl název „oranžérie", protože se v nich pěstovali pomeranče a jiné citrusové plody. I dnes často slouží k pěstitelským účelům přesto, že již nemáme potřebu pěstovat pomeranče doma. Prostory dnešních zimních zahrad však nemusí patřit jen zahradníkům, ale také obyvatelům domů pro relaxaci, sport, zábavu nebo hru dětí. V dnešních zimních zahradách naleznete bazény, křesílka pro posezení s přáteli, nástroje na cvičení pro udržení kondice, pingpongové stoly, zkrátka cokoli, co nám vyhovuje k odpočinku.

Účel zimní zahrady

Budoucí účel zimní zahrady je potřeba si dopředu důkladně promyslet. Bude na tom totiž záviset její technické provedení a také se to promítne do pořizovací ceny a provozních nákladů. Je značný rozdíl mezi vytápěnou a nevytápěnou zimní zahradou. Před návrhem zimní zahrady je důležité vědět:

 

  • zda bude sloužit k celoročnímu užívání

  • kolik vlhkosti bude v jejím prostoru vznikat (bazén, velký počet rostlin ...)

  • jaké budou nároky na tepelnou pohodu (způsob vytápění, ochrana před intenzivním slunečním svitem, ...)

  • požadavky na propojení zimní zahrady s okolím (velikost a provedení dveří do zahrady)

  • - klimatické podmínky v místě umístění zimní zahrady (velké množství sněhu, silné větry apod.)

  • potřeba automatizace (automatické otevírání oken nebo manipulace se stínící technikou, vyhodnocování aktuální vlhkosti vzduchu, sledování deště aj.)

  • požadavky na údržbu (elektrické rozmrazování sněhu na střešní části skel, rozpouštění ledu v okapních žlabech atd..


Všechny tyto faktory ovlivňují konečné technické provedení a logicky také celkovou cenu. Z pohledu investora není třeba mít obavy. S nalezením všech odpovědí Vám pomohou naši technici.